Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kryekuvendari Konjufca të hënën viziton Shqipërinë

Qer 4, 2021

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, të hënën, më 7 qershor, do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimin në Tiranë, kryeku​vendari Konjufca do të takojë krerët më të lartë institucionalë të Shqipërisë, presidentin Ilir Meta, kryekuvendarin Gramoz Ruçi dhe kryeministrin Edi Rama.

Njëherësh kjo është vizita e parë zyrtare jashtë vendit e Konjufca, në cilësi të kryetarit të Kuvendit, thuhet në komunikatën për media e Kuvendit të Kosovës.

LATEST PUBLICATIONS

LATEST VIDEOS

LATEST NEWS

LATEST LONGFORM