Build Skills with our trainings

Sign up now!

Chollet: Kosova të angazhohet urgjentisht në dialogun e lehtësuar nga BE për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Sht 19, 2023

Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet ka biseduar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, për nevojën për të shtensionuar situatën në veri të Kosovës.

Chollet në postimin e tij në Twitter ka thënë se ishte diskutim i mirë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani mbi përkushtimin tonë të përbashkët për të ardhmen euro-atlantike të Kosovës, nevojën për të shtensionuar tensionet dhe për t’u angazhuar urgjentisht në Dialogun e Lehtësuar nga BE-ja për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, çelësi i stabilitetit rajonal dhe integrimit në BE.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM