Ndërtoni aftësi me trajnimet tona

Regjistrohu tani!

Abdixhiku përkujton Heroin e Kosovës, Sali Çekaj  

Abdixhiku përkujton Heroin e Kosovës, Sali Çekaj  

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku në 22 vjetorin e rënies, përkujton dhe nderon veprën e Sali Çekajt.  Rezistencën e tij politike e nisi përmes aktivitetit në Lidhjen Demokratike të Kosovës, krah Presidentit Historik dr. Ibrahim Rugova. Në kohën kur i nevojitej më së...

364 raste me COVID-19 gjithsej 101.517, shëruar 87.012, vdekur 2.072

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 18.04.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Kryeministri Kurti nderon dëshmorët e Prishtinës

Kryeministri Kurti nderon dëshmorët e Prishtinës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka bërë sot homazhe te varret e dëshmorëve të Prishtinës, në Velani. “Dëshmorët e kombit e bashkojnë popullin”, tha...

Presidentja Osmani: I artë dhe Akili jonë

Presidentja Vjosa Osmani ka përgëzuar xhudistin Akil Gjakova i cili ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.  Xhudistëve tanë, familjeve që i përkrahën, e trajnerëve që i kalitën ata deri në perfeksionizëm- ju...

Presidentja Osmani: Pokleku është Holokausti i Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca ka nderuar dhe ka bërë homazhe te të rënët e Masakrës së Poklekut ku u vranë 54 civilë në mesin e të cilëve 24 fëmijë dhe të Masakrës në Çikatovë të Vjetër ku u vranë edhe 24 civilë...

Ambasadori amerikan konfirmon mbështetjen për sektorin e arsimit

Ambasadori amerikan konfirmon mbështetjen për sektorin e arsimit

Ministrja e Arsimit, Shkencës Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe zëvendësministri, Dukagjin Pupovci kanë pritur  ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, zëvendësshefin e sektorit për marrëdhënie me publikun në...

277 raste me COVID-19 gjithsej 101.794, shëruar 87.423, vdekur 2.086

277 raste me COVID-19 gjithsej 101.794, shëruar 87.423, vdekur 2.086

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 19.04.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Abdixhiku përkujton Heroin e Kosovës, Sali Çekaj  

Abdixhiku përkujton Heroin e Kosovës, Sali Çekaj  

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku në 22 vjetorin e rënies, përkujton dhe nderon veprën e Sali Çekajt.  Rezistencën e tij politike e nisi përmes aktivitetit në Lidhjen Demokratike të Kosovës, krah Presidentit Historik dr. Ibrahim Rugova. Në kohën kur i nevojitej më së...

364 raste me COVID-19 gjithsej 101.517, shëruar 87.012, vdekur 2.072

364 raste me COVID-19 gjithsej 101.517, shëruar 87.012, vdekur 2.072

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 18.04.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

VIDEO

THELLESISHT