Presidenti Biden: Sot është dita e Amerikës dhe e demokracisë

Presidenti Biden: Sot është dita e Amerikës dhe e demokracisë

Joe Biden betohet për pozitën si president i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Në fjalimin e parë inaugurues, Presidenti i ShBA-ce, Joe Biden, bën thirrje për një Amerikë të bashkuar dhe se dita e inaugurimit thotë se është “Dita e Amerikës dhe e...
320 raste me COVID-19 gjithsej 56.732, shëruar 49.982, vdekur 1.426

320 raste me COVID-19 gjithsej 56.732, shëruar 49.982, vdekur 1.426

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.683 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 320 raste...
MKRS përkrah në vazhdimësi sportistët e rinj

MKRS përkrah në vazhdimësi sportistët e rinj

Në kuadër të mbështetjes së të rinjve që merren me sport, ministrja Vlora Dumoshi, ka takuar sot sportisten e re Elda Zeqiri, kampione e tetëfishtë e Kosovës, në kategori të grupmoshave të ndryshme në Taekwondo. Taekwondistja Zeqiri e njoftoi ministren Dumoshi për...