Build Skills with our trainings

Sign up now!

Tërmet në Kroaci, 6.4 shkallë të Rihterit

Dhj 29, 2020

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Kroacinë rreth orës 12:00. Fuqia e tërmetit ishte 6.4 shkallë të Rihterit. Epiqendra në juglindje të Zagrebit në Petrinje.

Si pasojë e tërmetit janë lënduar 20, kurse numri i të vdekurve deri më tani ka shkuar në gjashtë viktima.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM