Build Skills with our trainings

Sign up now!

Në Ferizaj shpërthen bombol gazi, 42 të lënduar

Jan 5, 2021

Në Ferizaj në lagjen “The Village” sot ka shpëthyer një bombol gazi ku janë lënduar 42 persona.

Këtë lajm e ka konfirmuar drejtori rajonal në Policinë e Ferizajt, Emin Beqiri. Ai ka thënë se 12 persona janë me lëndime më të rënda të cilët janë dërguar në QKUK.

Shpërthimi ka ndodhur në një restoran, të lënduarit janë punëtorë dhe mysafirë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM