Build Skills with our trainings

Sign up now!

Hoti: Vaksinat anti COVID-19 mbërrijnë në muajin shkurt

Jan 6, 2021

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në konferencën e sotme për media ka thënë se që nga muaji shkurt do të vijnë vaksinat e para anti-COVID-19.

Hoti thotë se vaksinimi i qytetarëve do të bëhet sipas listës dhe do të bëhen publike me emër e mbiemër dhe se brenda ditës do të vaksinohen rreth 20 mijë qytetarë.

Vaksinat do të shpërndahen në të gjitha komunat.

“Kemi siguruar buxhetin për vitin 2021 dhe janë ndarë 40 milionë euro vetëm për vaksina.Presim që vaksinat e para të vijnë në muajin shkurt. Janë konkretizuar bisedat për 535 mbërrijnë vaksina, me Austrinë për 600 mijë vaksina dhe me Covaxin janë kryer të gjitha procedurat për 720 mijë vaksina”.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM