Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vdes Muharrem Ramabaja, veteran i gazetarisë

Jan 19, 2021

Në moshën 65 vjeçare vdes veterani i gazetarisë, Muharrem Ramabaja.

Ramabaja filloi punën në Zëri në vitin 1977, pastaj nga viti 1990 deri më 1993 ishte drejtor i këtij mediumi.

Ai ishte ndër themeluesit e LDK-së, emigroi në Gjermani në vitin 1993, kurse në vitet e fundit të jetës u kthye prapë në Prishtinë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM