Build Skills with our trainings

Sign up now!

Joe Biden do të bën betimin për nisjen zyrtare të detyrës, president i 46-të i SHBA-ve

Jan 20, 2021

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej sot do ta kenë presidentin e ri.

Joe Biden do të bëjë betimin në kryeqytetin Washington DC, për nisjen zyrtare të detyrës, president i 46-të i SHBA-ve.

Ceremonia e inaugurimit të presidentit Biden do të jetë nën masa të rrepta sigurie pas protestave të mbështetësve të presidentit Donald Trump, zyrave qeveritare në Uashington.

Në ceremoninë e betimit të presidentit Joe Biden dhe zv/presidentes Kamala Harris do të marrin pjesë jo vetëm ana zyrtare e protokollit por edhe artistë të njohur pjesëmarrës, por për shkak të pandemisë numri i pjesëmarrësve do të jetë i kufizuar.

Joe Biden mbajti një fjalim prekës duke kujtuar djalin e tij të ndjerë Beau Biden përpara monumentit të tij, “Unë ndiej vetëm një keqardhje, që Beau nuk është këtu, sepse ai duhej të prezantohej si president” .

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM