Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vdes prezantuesi televiziv i CNN, Larry King

Jan 23, 2021

Vdes prezantuesi televiziv i CNN, Larry King nga COVID-19 në moshën 87-vjeçare, në një spital në Los Angeles.

Më herët gjatë muajit, ishte raportuar se King ishte hospitalizuar me COVID-19.

Vdekja e tij u njoftua përmes postimit në llogarinë e tij në Twitter.

King ishte prezantues televiziv më shumë se 60 vjet, i cili për 25 vjet ka mbajtur talk show “Larry King Live” në CNN.

https://twitter.com/kingsthings/status/1352960673978880000

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM