Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kurti: Prioritet i qeverisë së re do të jetë punësimi dhe drejtësia

Shk 5, 2021

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti bashkë me u.d. presidenten Vjosa Osmani në kuadër të fillimit të fushatës zgjedhore, vizituan biznese dhe fabrika në Ferizaj, folën për qeverisjen e re që do t’i mbështesin prodhuesit vendorë.

Ata zhvilluan edhe takime me qytetarë ku theksuan se prioritet i qeverisë së re do të jetë punësimi dhe drejtësia, thuhet në postimin në Facebook të kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Pritje madhështore edhe në Ferizajin e vendosur për kthesën e madhe të 14 shkurtit. Kryeministri, Albin Kurti, e presidentja, Vjosa Osmani, bashkë me kandidatët, Haki Abazi, Hekuran Murati, Fitore Pacolli, Valon Ramadani, Dimal Basha, Enver Haliti, Shqipe Metaj Jusufi, Alban Bajrami, Albana Morina Xharra, Alban Bajrami, Hysamedin Feraj e Drita Millaku, vizituan dje biznese e fabrika të këtij qyteti ku folën për qeverisjen e re që do t’i mbështes prodhuesit vendorë. Ata po ashtu zhvilluan disa takime me qytetarë ku theksuan se prioritet i qeverisë së re do të jetë punësimi dhe drejtësia. Krejt dhe Drejt me numrin 127.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM