Build Skills with our trainings

Sign up now!

Isa Mustafa jep dorëheqje nga posti i kryetarit të LDK-së

Shk 15, 2021

Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në mbledhjen e kryesisë së LDK-së Mustafa ka njoftuar se ka paraqitur dorëheqjen e tij pas zgjedhjeve të djeshme parlamentare dhe rezultateve të dobëta që ka shënuar partia e tij.

LDK në zgjedhjet e 14 shkurtit ka shënuar humbjen më të madhe deri më tani, me vetëm 13,08% të votave, sipas rezultateve të KQZ-së, thuhet në komunikatën për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM