Build Skills with our trainings

Sign up now!

Haradinaj: 40 vjet më parë u paralajmërua fillimi i zbrazjes së zemërimit popullor kundër padrejtësive

Mar 11, 2021

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me rastin e 40 vjetorit të demonstratave të ’81 të studentëve, në postimin e tij në Facebook ka shkruar se dyzet vjet më parë shpërtheu shkëndija që paralajmëroi fillimin e zbrazjes së zemërimit popullor kundër padrejtësive.

Ai tha se me 11 mars ishte dita që nisi një proces i pakthim dhe se me këtë datë u pagëzua Republika e Kosovës.

 

Dyzet vjet më parë shpërtheu shkëndija që paralajmëroi fillimin e zbrazjes së zemërmit popullor kundër padrejtësive, kundër shtypjes e shfrytëzimit.

Ajo ishte dita që nisi një proces të pakthim.

Me 11 mars, u pagëzua Republika e Kosovës.

Lavdi të rënëve!

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM