Build Skills with our trainings

Sign up now!

Szunyog uron kreun e LDK-së, ofron mbështetje si përfaqësues i BE-së për Kosovën

Mar 18, 2021

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku sot priti në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog.

Abdixhiku e njoftoi ambasadorin Szunyog për procesin e sukseshshëm zgjedhor brenda LDK-së dhe qëndrimin rreth situatës aktuale politike në vend dhe formimit të institucioneve të Kosovës.

Po ashtu kryetari Abdixhiku shpalosi platformën e tij politike për zhvillimin ekonomik të Kosovës, sundimin e ligjit, integrimin e Kosovës në BE, liberalizimin e vizave dhe cështje të tjera me rëndësi për Kosovën dhe qytetarët e saj.

Ambasadori Szunyog e uroi kreun e LDK-së për detyrën e re dhe ofroi mbështetjen e tij si përfaqësues i BE-së për Kosovën, thuhet në komunikatën për media e LDK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM