Build Skills with our trainings

Sign up now!

Abdixhiku-Grondhal: Thellim i bashkëpunimit mes Kosovës dhe Norvegjisë

Mar 19, 2021

Sot, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku priti në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Gjatë takimit u diskutua për situatën aktuale politike në vend, formimin e institucioneve të Kosovës, platformën e kryetarit të LDK-së si dhe për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, thuhet në postimin në Facebook e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM