Build Skills with our trainings

Sign up now!

Prezantohet përbërja e kabinetit qeveritar i Qeverisë Kurti

Mar 22, 2021

Albin Kurti në seancën e sotme ka prezantuar përbërjen e kabinetit qeveritar që pritet të votohet pas pak në seancën që po mbahet, thuhet në komunikatën për media e Kuvendit të Kosovës.

Albin Kurti, kryeministër

Besnik Bislimi, zv. kryeministër

Donika Gërvalla, zv. kryeministre

Emilija Rexhepi, zv kryeministre

Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë

Donika Gërvalla, ministre e Punëve të Jashtme

Xhelal Svecla, ministër i Punëve të Brendshme

Armend Mehaj, ministër i Mbrojtjes

Arben Vitia, ministër i Shëndetësisë

Artane Rizvanolli, ministre e Ekonomisë

Elbert Krasniqi, ministër i Administratës Publike

Arbërie Nagavci, ministre e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë

Hekuran Murati, ministër i Financave, Punës dhe Transfereve

Rozeta Hajdari, ministre e Tregtisë

Faton Peci, ministër i Bujqësisë

Liburn Aliu, minisër i Infrastrukturës dhe Mjedisit

Fikrim Damka, minisër i Zhvillimit Rajonal

Hajrullah Ceku, ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Goran Rakic ministër për Komunitete dhe Kthim

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM