Build Skills with our trainings

Sign up now!

Ambasadori Kosnett uron kryeministrin Kurti

Mar 23, 2021

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurtin dhe Qeverinë e re.

Ai ka thënë se shpresojnë të punojnë së bashku për një të ardhme të paqes, drejtësisë dhe prosperitetit për të gjithë qytetarët e Kosovës dhe më urgjentisht, për të mposhtur COVID-19 ka shkruar në Twitter ambasadori Kosnett.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM