Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kryeministri Kurti pranon letër urim nga vendet mike dhe i orfohet bashkëpunim ndërshtetëror

Mar 25, 2021

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pas marrjes së detyrës së re në krye të ekzekutivit, ka pranuar letër urime nga kryeministri i Italisë, Mario Draghi, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, kryeministri i Çekisë, Andrej Babiš dhe kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán.

Ai është uruar për fillimin e punës në krye të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe i është ofruar bashkëpunim ndërshtetëror, thuhet në komunikatën për media e Zyrës së Kryeministrit.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM