Build Skills with our trainings

Sign up now!

Riffe: ICITAP do të jetë i përkushtuar në ngritjen e kapaciteteve të sigurisë në Kosovë

Mar 29, 2021

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla takoi menaxheren e Programit të ICITAP-it në Kosovë, Kimberly Riffe.

Gjatë këtij takimi ministri Sveçla e falënderoi Riffe për përkrahjen e vazhdueshme që kanë dhënë deri më tani dhe u zotua se ky bashkëpunim të vazhdojë edhe në të ardhmen në fushën e sigurisë dhe sundimit të ligjit në Republikën e Kosovës.

Gjithashtu në këtë takim u diskutua edhe për situatën e përgjithshme të pandemisë Covid-19 dhe për angazhimin e MPB-së në luftimin e këtij virusi.

Ndërsa Riffe uroi ministrin Sveçla për detyrën e re dhe theksoi se ICITAP do të jetë i përkushtuar në ngritjen e kapaciteteve të sigurisë në Kosovë, në mënyrë që të ketë ambient të sigurt për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës thuhet në komunikatën për media e MPB-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM