Build Skills with our trainings

Sign up now!

MKRS: Baleti Kombëtar i Kosovës nderohet me Çmimin e Ekselencës në Art, në Washington DC

Qer 21, 2021

Në përkujtim të Ditës Botërore të Diversitetit Kulturor për Dialog dhe Zhvillim, Baleti Kombëtar i Kosovës mori një çmim të rëndësishëm për arritje në fushën e artit, i cili u nda nga Senati Amerikan.

Me kërkesë të senatorit, Charles Schumer, flamuri amerikan u valëvit mbi ndërtesën e Kongreseve në Washington DC për nder të Kreshnik Musolli, Baletit Kombëtar të Kosovës, thuhet në postimin në Facebook të MKRS-së.

Jemi shumë të lumtur që SHBA po njeh punën, përkushtimin dhe vizionin artistik të Baletit Kombëtar të Kosovës. Shpresojmë që të hapen rrugët e bashkëpunimit, ndërsa sukseset e mëtutjeshme të mos u mungojnë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM