Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 86 pacientë me COVID-19 në trajtim mjekësor

Kor 6, 2021

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, respektivisht klinikat COVID, dhe në spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 80 pacientë të konfirmuar dhe të dyshuar me COVID-19.

Mes tyre, 28 janë të konfirmuar pozitivë, 2 në gjendje të rëndë dhe 42 në oksigjeno-terapi.

Sipas raportit të punës për datën 6 korrik 2021, në QKUK janë të shtrirë 61 pacientë:

14 të konfirmuar me COVID-19

34 me oksigjeno-terapi

2 në gjendje të rëndë

 

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave

Klinika Infektive, 13 pacientë, 2 në gjendje të rëndë + 17 pacientë post-covid nga Klinika e Pulmologjisë

Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 19 pacientë

14 të konfirmuar pozitivë

8 me oksigjeno-terapi

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 11 pacientë, thuhet në postimin në Facebokk të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM