Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 89 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Kor 31, 2021

raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

89 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

48 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

58 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 66 pacientë të shtrirë, 25 prej tyre Covid-19 pozitivë

– Klinika Infektive, 30 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 36 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme, 30 pacientë, 23 prej tyre Covid-19 pozitivë, 13 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 9 pacientë

– Spitali i Pejës, 8 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook e ShSKUK-së.

 

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM