Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: Në klinikat COVID janë të shtrirë 186 pacientë

Gus 11, 2021

raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

186 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

136 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

117 me oksigjeno-terapi

2 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 95 pacientë të shtrirë, 54 prej tyre Covid-19 pozitivë, 69 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 53 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 39 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 72 pacientë, 65 prej tyre Covid-19 pozitivë, 40 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 18 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 29 pacientë

– Spitali i Pejës, 14 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 19 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 9 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 2 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM