Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 1.237 pacientë të shtrirë në klinikat COVID

Gus 29, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

1237 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

1139 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

1060me oksigjeno-terapi

61 në kujdes intensiv mjekësor

 

Në QKUK, 438 pacientë të shtrirë, 435 prej tyre Covid-19 pozitivë, 376 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 120 pacientë

– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 86 pacientë

-Klinika Infektive 3 (Interno), 81 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 87 pacientë

– Mjekimi Intensiv Qendror Covid, 20 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 31 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 13 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 799 pacientë, 704 prej tyre Covid-19 pozitivë, 684 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 173 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 131 pacientë

– Spitali i Pejës, 188 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 147 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 46 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 29 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 85 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM