Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vriten dy persona në Pejë, njëri prej tyre kandidati i PDK-së Astrit Ademaj

Sht 8, 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 20:20, në afërsi të Shkollës ekonomike “Ali Hadri” në Pejë, ka të shtëna me armë zjarri.

Si pasojë e të shtënave, tre persona kanë pësuar lëndime të njejtit janë dërguar në spitalin Rajonal të Pejës dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e dy viktimave të këtij rasti.

Në vendin e ngjarjës kanë dalur të gjitha njësitet kompetente të Policisë së Kosovës, gjithashtu edhe Prokurori i shtetit, për të kuptuar se si ka ardhur deri te ky rast.

Informata shtesë mund të jepen pas zhvillimit të hetimeve, thuhet në postimin në Facebook të Policisë së Kosovës.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM