Build Skills with our trainings

Sign up now!

Komuna e Prishtinës: Transport falas për çdo grua që bën mamografinë pa pagesë

Sht 19, 2023

Komuna e Prishtinës njofton se autobusi i linjës 4 ngjyrë rozë, i Trafikut Urban Prishtinë, tashmë po qarkullon nëpër Kryeqytet.

Komuna e Prishtinës ka intensifikuar fushatën vetëdijësuese për sëmundjen e kancerit të gjirit, duke vendosur numrin e telefonit ku qytetarët mund të lënë termin për mamografi në qendrat të mjekësisë familjare, thuhet në postimin në Facebook të Komunës së Prishtinës.

 

Mamografinë mund ta bëni pa pagesë në tre QMF.

 

Ju lutem bashkohuni në këtë ngjarje të rëndësishme për shëndetin e grave.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM