Build Skills with our trainings

Sign up now!

MKRS: Përmbyllet Java e Filmit në Mitrovicë

Sht 19, 2023

Me përkrahje të MKRS-së, në bashkëpunim me përmbylli me Qendra Kinematografike e Kosovës, 7 Arte përmbylli me sukses Javën e Filmit në Mitrovicë.

Përgjatë 4 netëve qytetarët patën mundësinë të shohin filmat më të njohur kosovar ndër vite.

Java filloi me filmin “Vera andrron detin”, nën regji të Kaltrina Krasniqit, për të vazhduar tutje me filmin “Nëntori i Ftohtë” me regji të Ismet Sijarinës. Natën e tretë u shfaq filmi “Exile”, me regjisor Visar Morina, dhe për ta mbyllur javën u dha filmi “Në kërkim të Venerës” me regji të Norika Sefa, thuhet në postimin në Facebook të MKRS-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM