Build Skills with our trainings

Sign up now!

Rama: Nxënësit- kampionë shkëlqyen në garën ndërkombëtare të aritmetikës mendore në Dubai

Dhj 5, 2023

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka takuar nxënësit-kampionë të cilët shkëlqyen në garën ndërkombëtare të aritmetikës mendore në Dubai.

Rama në postimin e tij në Facebook ka thënë se nxënësit e shkollave tona u treguan më të suksesshmit në mesin e garueseve nga 42 shtete të botës.

Të dashur fëmijë, ju jeni më shumë se fitues – jeni frymëzim për të gjithë nxënësit tjerë, një dëshmi se me punë dhe përkushtim, mund të arrijmë çdo ëndërr.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM