Build Skills with our trainings

Sign up now!

Policia: Për mos respektim të kufizimit të shpejtësisë, shoferët gjobiten me nga 300 €

Dhj 29, 2023

Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 120 km/h ka identifikuar dy shoferë në tejkalim të shpejtësisë.

Njëri ishte duke drejtuar mjetin me shpejtësi 188 km/h si dhe shoferin tjetër duke drejtuar mjetin me shpejtësi 205 km/h.

Të njëjtit janë gjobitur me 300€ dhe 3 muaj iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik, thuhet në postimin në Facebook të PK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM