Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vdes infermierja Luljeta Statovci, infermiere në Klinikën e Oftamologjisë

Jan 8, 2021

SHSKUK me rastin e vdekjes së infermieres së Klinikës së Oftamologjisë, Luljeta Statovci nga COVID-19, ka shprehur ngushëllime familjes dhe personelit shëndetësor.

“Me rastin e vdekjes së infermieres dhe instrumentares së Klinikës së Oftalmologjisë, znj. Luljeta Statovci, Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, i shpreh ngushëllime familjes dhe personelit shëndetësorë.Luljeta njihej si punëtore e zellshme dhe profesionale, duke ndihmuar pacientët.Së fundmi, ishte diagnostikuar me COVID-19, përkundër trajtimit për më shumë se 3 javë dhe përpjekjeve maksimale të stafit shëndetësorë, ajo nuk arrite të mbijetonte”.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM