Build Skills with our trainings

Sign up now!

Hoti: Me krenari do ta kujtojmë kontributin e Enver Malokut në rrugëtimin tonë për liri

Jan 11, 2021

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti sot ka kujtuar Enver Malokun në 22 vjetorin e vrasjes.  

“Në 22 vjetorin e vrasjes, kujtojmë jetën dhe veprën e Enver Malokut, bashkëpunëtorit të Presidentit historik, Dr.Ibrahim Rugova, shefit të Qendrës Informative të Kosovës gjatë viteve të 90-ta, përmes së cilës botës demokratike i përcolli të vërtetat e ngjarjeve të rënda që ndodhnin në vendin tonë, në kohën kur gjithandej mbretëronte terr informativ.

Gjithmonë me krenari do ta kujtojmë kontributin e Enver Malokut në rrugëtimin tonë për liri, pavarësi dhe demokraci.

Lavdi jetës dhe veprës së Enver Malokut!”

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM