Build Skills with our trainings

Sign up now!

Ambasada Britanike në Kosovë reagon ndaj tubimeve elektorale për mosrespektim të masave

Shk 4, 2021

Ambasada Britanike në Kosovë në një postim në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj tubimeve në fushata elektorale që nuk po i respektojnë masat kundër COVID-19.

Ambasada kërkon nga subjektet politike që t’i mbajnë fushatat elektoirale duke respektuar masat anti COVID.

“Ne e dimë shumë mirë se kjo pandemi nuk ka mbaruar dhe ne nuk duam të shohim përsëri të njëjtën gjë për miqtë tanë këtu në Kosovë. Këto zgjedhje janë të rëndësishme, por disa nga fotografitë që kemi parë në tubime të mëdha pa distance kanë qenë shqetësuese.

Ne apelojmë tek partitë politike dhe mbështetësit e tyre të respektojnë kufizimet e COVID tani që periudha zyrtare e fushatës ka filluar”.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM