Build Skills with our trainings

Sign up now!

MSH: Kategorizimi i ri i komunave sipas zonave

Shk 12, 2021

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se bazuar në numrin javor të rasteve të SARS-COV 2 në 100.000 banorë, IKSHPK ka bërë sot rangimin e komunave sipas zonave, thuhet në komunikatën për media e MSH-së.

Në zonën e kuqe janë 4 komuna:

Prishtina, Fushë Kosova, Obiliq, Zveçani.

 Në zonën e verdhë janë  9 komuna:  

Lipjani, Gjilani, Vushtrria, Prizreni, Peja, Gjakova, Podujeva, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi.

Në zonën e gjelbër janë 25 komuna:  

Vitia, Rahoveci, Ferizaj, Mitrovica e Jugut, Suhareka, Dragashi, Drenasi, Istogu, Klina, Skenderaj, Deçani, Kamenica, Malisheva, Juniku, Kaçaniku, Kllokoti, Zubin Potoku, Mamusha, Novobërda, Hani i Elezit, Parteshi, Ranillugu, Shterpca, Graçanica dhe Shtimja.

Ndryshimet:  

Obiliqi nga e verdha kalon në të kuqen.

Suhareka nga e kuqja në të gjelbërtën.

Ferizaj nga e verdha kalon në të gjelbërtën.

Mitrovica e Jugut nga e verdha kalon në të gjelbërtën.

Gjilani nga e gjelbërta kalon në të verdhën.

Leposaviqi nga e gjelbërta kalon në të verdhën. 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM