Build Skills with our trainings

Sign up now!

Haxhiu- Kraja: Bashkëpunim juridik ndërkombëtar për çështje penale mes Shqipërisë dhe Kosovës

Qer 2, 2021

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot ka pritur në takim Arben Kraja, drejtues i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të Republikës së Shqipërisë, ku gjatë këtij takimi, ministrja Haxhiu e njoftoi me prioritetet lidhur me reformat në drejtësi, posaçërisht çështjet e vetingut, konfiskimit të pasurisë dhe luftimin e krimit transnacional.
Po ashtu, u diskutua për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështje penale në mes të dyjave vendeve dhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit.
Ndërsa, nga ana tjetër Kraja e falënderoi ministren Haxhiu për pritjen dhe shprehu gatishmërinë në thellimin e bashkëpunimit dhe të ndihmojë sistemin e drejtësisë në Kosovë, thuhet në komunikatën për media e MD-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM