Build Skills with our trainings

Sign up now!

Në ShSKUK po trajtohen 23 pacientë të konfirmuar me COVID-19

Kor 22, 2021

Në klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë duke u trajtuar 97 pacientë dhe spitaleve të përgjithshme, prej tyre 23 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, kurse 55 me oksigjeno-terapi.

 

Në QKUK janë të shtrirë 84 pacientë,

13 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë

50 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave

Klinika Infektive, 38 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 45 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 13 pacientë

10 të konfirmuar pozitivë

5 me oksigjeno-terapi

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM