Build Skills with our trainings

Sign up now!

Osmani: Kosova është këtu për të qëndruar e pavarur, demokratike, paqedashëse dhe do të mbetet përgjithmonë kështu

Kor 22, 2021

Presidentja Vjosa Osmani ka shkruar në Twitter me rastin e 11 vjetorit të vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë ku thuhet se pavarësia e Kosovës nuk e shkel ligjin ndërkombëtar dhe se është koha që shtetet të cilat nuk e kanë njohur pavarësinë, ta njohin këtë realitet të pakthyeshëm.

“11 vjet më parë GJND-ja vendosi që pavarësia jonë nuk shkel ligjin ndërkombëtar. Koha që shtetet, të cilat nuk e kanë bërë ende, ta njohin këtë realitet të pakthyeshëm. Republika e Kosovës është këtu për të qëndruar: sovrane, e pavarur, demokratike dhe paqedashëse, do të mbetet përgjithmonë kështu”.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM