Build Skills with our trainings

Sign up now!

MKRS: Absolucion -Dialog në errësirë, rrëmben çmimin “Muslim Mulliqi”

Shk 3, 2023

Në Galerinë Kombëtare të Kosovës është hapur ekspozita e edicionit të 14 të çmimit “Muslim Mulliqi” 2022, ekspozitë në të cilën ishin pjesëmarrës 25 artistë.

Në garën e këtij edicioni, tre anëtarët e jurisë, Ivana Vaseva, Ardian Isufi dhe Raino Isto, kanë vlerësuar veprën “Absulucion” – Dialog në errësirë të artistit Driton Hajredini si më të mirën e vitit 2022.

Ekspozita me të gjitha veprat e artistëve vendorë dhe ndërkombëtarë do të qëndrojë e hapur deri me 26 shkurt, thuhet në postimin në Facebook të MKRS-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM