Build Skills with our trainings

Sign up now!

Rama pret deputetët dhe aktivistët ukrainas, të cilët po qëndrojnë për vizitë në Kosovë

Sht 18, 2023

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka mirëpritur deputetët dhe aktivistët ukrainas, të cilët po qëndrojnë për vizitë në Republikën e Kosovës.

Rama në postimin e tij në Facebook ka thënë se ka takuar edhe politikanin nga Vojvodina, Nenad Çanak, i cili është përkrahës i shtetit tonë, ku ka pasur diskutime pozitive e të frytshme dhe kanë shkëmbyer ide se si mund të afrohemi si shtete përmes diplomacisë kulturore.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM