Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vdes gazetari Bedri Sadiku

Shk 11, 2021

Ka vdekur gazetari Bedri Sadiku në moshë 64-vjeçare në Prishtinë, pas një sëmundjeje të shkurtër, lajmin e kanë konfirmuar familjarët e tij.

Bedri Sadiku u lind në Preshevë, ndërsa studimet i përfundoi në Fakultetin Filologjik në Shkup, kurse studimet master në Zagreb të Kroacisë.

Për shumë vjet punoi në gazetën “Rilindja”, fillimisht në Prishtinë, gjatë viteve ’80-ta, ndërsa gjatë viteve ’90-ta në Tiranë dhe Shkup.

Bedri Sadiku ishte gazetar shumëvjeçar i gazetës “Rilindja”.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot (e enjte), në varrezat e qytetit, në Prishtinë, në orën 15:00.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM