Build Skills with our trainings

Sign up now!

Maqedonci: Forca Ajrore shqiptare hap dyert për pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Nën 21, 2023

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci është mirënjohës për vullnetin dhe përkushtimin e ministrit të Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi për të rritur bashkëpunimin dhe për të mbështetur FSK-në në ndërtimin e kapaciteteve të reja.

Maqedonci në postimin e tij në Facebook ka thënë se ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë Peleshi ka deklaruar se Forca Ajrore shqiptare ka hapur dyert për pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Pilotët e FSK-së do të ndjekin në Bazën Ajrore të Farkës programin e rifreskimit teorik dhe praktik të fluturimeve me helikopter, i detyrueshëm për ekuipazhet për të mbajtur reflekset e fluturimit.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM