Build Skills with our trainings

Sign up now!

Nagavci: Lansohet politika për mbrojtje të fëmijës dhe shpallet e hapur “Java kundër braktisjes së shkollës”

Nën 21, 2023

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se kanë lansuar Politikën për mbrojtje të fëmijës dhe kanë shpall të hapur “Javën kundër braktisjes së shkollës”.

Nagavci në postimin e saj në Facebook ka thënë: Të dashur fëmijë e nxënës, punonjës arsimorë, të nderuar prindër, sot, në Përvjetorin e Konventës për të drejtat e fëmijës, si Ministri e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit po lansojmë Politikën për mbrojtje të fëmijës dhe e shpallim të hapur “Javën kundër braktisjes së shkollës”, me qëllim të ndërgjegjësimit për të drejtën e arsimit për të gjithë pa asnjë dallim.

Fëmijët janë shtylla dhe shpresa e shoqërisë!

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM