16 raste me COVID-19, shëruar 18, një rast i vdekjes

16 raste me COVID-19, shëruar 18, një rast i vdekjes

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 19.06.2021 Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.018 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha...
Në ShSKUK 71 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim spitalor

Në ShSKUK 71 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim spitalor

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, njofton se bazuar në raportimet nga dy klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 71 pacientë, 26 nga ta të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 57 me oksigjeno-terapi dhe 3 në gjendje të rënduar...