KOK: Nora e artë, bravo Kampione

KOK: Nora e artë, bravo Kampione

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se Kampionja Olimpike, Nora Gjakova, fitoi medaljen e artë në Grand Slamin e Bakusë. KOK thotë se xhudistja jonë në finale mundi Eteri Liparteliani të Gjeorgjisë, -57 kg. Nora mori edhe 1000 pikë olimpike Paris 2024, thuhet në...
FSK-së i shtohen 302 ushtarë të rinj

FSK-së i shtohen 302 ushtarë të rinj

Në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, sot u mbajt ceremonia e betimit dhe certifikimit për 302 ushtarët e rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të gjeneratës 01-2023. Në këtë ceremoni morën pjesë ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, zv.ministri Shemsi Syla,...
MFPT: Lansohet programi për reforma në ekonomi 2024-2026

MFPT: Lansohet programi për reforma në ekonomi 2024-2026

Në cilësinë e Koordinatorit Nacional të Programit për Reforma Ekonomike, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka udhëhequr takimin lansues për ciklin e ri të procesit për hartimin e Programit për Reforma në Ekonomi (PRE) për periudhën...