Presidentja Osmani përkujton 23- vjetorin e Masakrës së Dubravës

Presidentja Osmani përkujton 23- vjetorin e Masakrës së Dubravës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar 23-vjetorin e Masakrës së Dubravës, në të cilën regjimi gjenocidal serb prej 19-24 maj 1999, vrau brenda burgut 160 të burgosur shqiptarë dhe plagosi 300 të tjerë. “Pllaka me emrat e të vrarëve e vendosur...