Kryeministri Kurti mirëpret gazetarët afganë në Kosovë

Kryeministri Kurti mirëpret gazetarët afganë në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mirëpriti katër gazetarët afganë që kanë mbërritur mbrëmë në Kosovë e që do të qëndrojnë në Prishtinë në kuadër të programit “Journalists in Residence – Kosova”, financuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës. Duke iu...
Rilind Gërvalla emërohet drejtor i RTK-TV-së

Rilind Gërvalla emërohet drejtor i RTK-TV-së

Bordi i RTK-së në mbledhjen e sotme me tetë vota për dhe asnjë kundër, ka miratuar rekomandimin e drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekaj për emërimin e Rilind Gervalla në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4). Në mbledhjen e...
Konjufca nderon heroin Zahir Pajaziti 

Konjufca nderon heroin Zahir Pajaziti 

Në 26-vjetorin e rënies së heroit Zahir Pajaziti, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga nënkryetarja Saranda Bogujevci, bëri homazhe dhe vendosi lule te varri i tij në fshatin Orllan. Me këtë rast, kreu i Kuvendit u prit nga...
Arrestohet një person i kërkuar në Han të Elezit

Arrestohet një person i kërkuar në Han të Elezit

Policët e stacionit në Han të Elezit kanë arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë të gjykatës E.R (M/K) i moshës 25 vjeçar. Ai ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ me dënim burgimi prej...