Tre raste me COVID-19, të shëruar nëntë, asnjë i vdekur

Tre raste me COVID-19, të shëruar nëntë, asnjë i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 30.04.2023. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga...
Kurti bën homazhe në Kompleksin Memorial në Marinë

Kurti bën homazhe në Kompleksin Memorial në Marinë

Në 24 vjetorin e rënies heroike të komandantit Ilaz Kodra, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe dhe vendosi lule të freskëta te Kompleksi Memorial i dëshmorëve në Marinë, të Komunës së Skenderajt. Duke kujtuar luftën e Ushtrisë Çlirimtare të...