49 raste me COVID-19 gjithsej 106.803, shëruar 99.097, vdekur 2.220

49 raste me COVID-19 gjithsej 106.803, shëruar 99.097, vdekur 2.220

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 14.05.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...