Dy raste me COVID-19, shëruar 15, asnjë rast i vdekjes

Dy raste me COVID-19, shëruar 15, asnjë rast i vdekjes

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 29.11.2021. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga...
ShSKUK: 12 pacientë me COVID-19 dhe 23 post-COVID

ShSKUK: 12 pacientë me COVID-19 dhe 23 post-COVID

Bazuar në raportet e datës 29 nëntor nga klinikat Covid në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme, tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës në trajtim janë 12 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 23 të tjerë post-covid, pra pasi kanë kaluar...
Kryeministri Kurti: 28 Nëntori, thelbi i identitetit kombëtar

Kryeministri Kurti: 28 Nëntori, thelbi i identitetit kombëtar

Me ftesë të Ambasadorit të Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, kryeministri i Republikës së Kosovës mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Kosovë me rastin e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë....