Kryeministri Hoti jep mesazhin e Vitit të Ri 2021

Kryeministri Hoti jep mesazhin e Vitit të Ri 2021

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka dhënë mesazhin e Vitit të Ri 2021 duke thënë se viti që po e lëmë pas, ka qenë i rëndë. Kjo pandemi na ka goditur të gjithëve. Lutjet e mia sonte janë për familjet që kanë humbur të dashurit e tyre, përfshirë familjet e mjekëve...
Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Qeveria  Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, për ndarje të mjeteve financiare në shumën prej 100 mijë euro, për mbështetjen e Republikës së Kroacisë, pas tërmetit që ka goditur këtë vend. Me këtë vendim,...
FSK në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

FSK në misione të përbashkëta me Gardën Kombëtare të Ajovës

Në bazë të ftesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar vendimin për bashkë-dërgimin e kontingjentit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në misione jashtë vendit me Gardën Kombëtare të Ajovës.  Ky vendim do t’i procedohet...
184 raste me COVID-19 gjithsej 51.328, shëruar 41.407, vdekur 1.335

184 raste me COVID-19 gjithsej 51.328, shëruar 41.407, vdekur 1.335

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.184 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 184 raste...