13 raste me COVID-19, shëruar 20, një i vdekur

13 raste me COVID-19, shëruar 20, një i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 31.10.2021. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga...
MKRS: “Zgjoi” fiton dy çmime të reja, kësaj radhe në Spanjë

MKRS: “Zgjoi” fiton dy çmime të reja, kësaj radhe në Spanjë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur se në kinematografinë kosovare po shkruhet histori e re. Filmi “Zgjoi” nga Blerta Basholli mori dy çmimet kryesore në edicionin e 66-të të “Valladolid International Film Festival” në Spanjë. Yllka Gashi është...
ShSKUK: 64 pacientë në trajtim mjekësor nga COVID-19

ShSKUK: 64 pacientë në trajtim mjekësor nga COVID-19

Në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 12 prej tyre në Shqipëria që po marrin trajtim në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë, 64 pacientë janë në trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat COVID-19. Prej tyre, 33 me oksigjeno-terapi dhe 4 në mjekim intensiv, në gjendje...